Vilistlase lugu: Ivo Visak
Ivo Visak on koolijuht, kes on loonud täiesti ainulaadse väitluskooli. Saaremaa Gümnaasium on ainus kool Eestis, kus väitlus on kohustuslik õppeaine. Seda õpivad kõik kümnenda klassi õpilased ning lisaks osaleb väitlusringis 30 õpilast erinevatest klassidest üle kooli. Ivoga vestlesime "Märka argumenti" nädalal sõnumitest ja nende elluviimistest.
Mida Sinu jaoks tähendab mõiste "sõnumiselgus"?
Müra sõnumi saatja ja vastuvõtja vahel on minimaalselt. Selles kontekstis võib „minimaalne müra" tähendada, et saatja räägib selgelt, tema mõtted on struktureeritud ja mõeldud on ka sellele, millise emotsiooni või sõnastusega vastuvõtjani sõnum edastatakse, et see kõige paremini kohale jõuaks.
Sa oled suure meeskonna juht, kuidas sa nakatad kõiki neid inimesi oma visiooniga, et midagi ellu viia?
Ise peab ees minema ja enda visiooni teiste omaks tegema. Päeva lõpuks pole vahet, kas minu visiooni viib ellu keegi teine või mina. Visioon on ju ellu viidud.
Praegu erinevate kriiside ajastul, kuidas noor inimene saaks ise ennast aidata, et ta ei kaoks infovoo alla ära?
Noor inimene laeb endale alustuseks ERRi äppi kas App Storest või Google Playst (ning aktiveerib push notificationid) ja vaatab õhtuti Aktuaalse Kaamera uudiseid. Stardiks sellest juba piisab. Eesti Rahvusringhääling teeb endiselt suurepärast tööd.
Mida sa soovitaksid oma 16aastasele minale?
Rohkem võimalustest kinni haarata, mida erinevad noorteorganisatsioonid pakuvad.
On Sul mõni põnev/naljakas lugu rääkida väitemisega seoses?
Mulle tegi meeletult haiget see, kui Joosep Tiks väitis Eesti Väitlusselts 25 juubelipeol, et ma pole kunagi väitlusvõistlusel ise osalenud. Tiks eksis (see pole kahjuks esimene ega viimane kord). Olen ikka! Aegade hämaruses korraldasid eesti üliõpilasseltsid väitlusturniiri, mille ma võitsin.
Ühtlasi tahaks siinjuures tervitada Joosep Tiksi! Millal Saaremaale tuled?