Väitluse valikaine. Valikkursus, mille eesmärgiks on väitluse kui meetodi kaudu argumenteerimise, kriitilise mõtlemise ja eneseväljendusoskuse arendamine. Täna on Gümnaasiumi riiklikus õppekavas valikkursus "Kõne ja väitlus", mida õpetatakse mitmetes Eesti koolides. Väitlusselts saab aidata vastavalt kooli vajadustele kursuse ainekava paika panemisel ning materjalide leidmisel. Võimalik on luua ka ainespetsiifilisi valikkursuseid (näiteks ajaloos, ühiskonnaõpetuses, keeleõppes jne). Väitluskursus valmistab õpilased huvi korral ette ka Eesti meistrivõistlustel (võrdsustatud olümpiaadiga) osalemiseks.
Väitlusselts kasutab mudelit, kus esmalt koolitame välja õpetaja, alustades koolitusest
"Kuidas õpetada väitlust?", kus anname edasi baasteadmised väitluse valikaine või huviringi juhendamise kohta. Seejärel pakume koolis tegutsevale väitluse õpetajale toe Väitlusseltsi inimese näol, kes aitab õpetajal kursusekava planeerida, harjutusi ning materjale otsida ning vajadusel ka kontaktõppe vormis väitlusi või muud läbi viia. Valikkursus võib kesta ühe õppeaasta või jätkuda mitmel. Samas on võimalik väitluskursust õpetada ka lühikese ja intensiivse vormi kaudu.
Väitluse huviring ehk väitlusklubi. Lisaks valikaine vormile võib väitlus toimuda vabamas vormis toimuva huviringina. Väitlusklubi sarnaneb nii oma eesmärkides kui ka sisus väitluse valikainele. Samamoodi koolitame õpetajaid teemal "Kuidas õpetada väitlust?" ning toetame nende tegevust. Väitlus ei pea olema tingimata võitluslik, formaate on mitmesuguseid. Väitlusklubi võib toimuda iganädalaselt, üle nädala või ka igakuiselt. Mitmetes koolides toimib õhtusel ajal läbiviidav väitlusklubi ka valikainena.
Argument ainetunnis. Lisaks erinevatele viisidele, kuidas õpilastele võimaldada koolis väitlemist, on argumenteerimishariduse pakkumiseks võimalik ainetundides kasutada väitlusmeetodit. Väitlusmeetod ei tähenda ainult formaadiväitlust, millele keskenduvad väitluse valikaine või huviring, vaid koondab endast mitmeid harjutusi ja võtteid, mille eesmärk on arendada argumenteerimisega seonduvaid oskuseid andes samal ajal edasi ka ainepädevusi. Formaadiväitlus on nendest võimalustest vaid üks ning ei pea olema fookuses. Koolitame õpetajaid teemal "Argument ainetunnis", et iga Eesti õpilane väljuks koolisüsteemist osates ennast argumenteeritult väljendada ning kriitiliset hinnata informatsiooni, mis on tema ümber. Võimalik on õpetajana osaleda nii avalikel koolitustel, kui tellida koolitus oma kooli õpetajatele.