Aeg: Oktoober-november 2023
Koht: Füüsilised- ja veebikohtumised
Registreerumise lõpp: 06.10.2023
Osavõtumaks: Tasuta!
Korraldaja: Riin Suuster, riin@argument.ee

Tänu suurele huvile avame õpetajate koolitusprogrammi “Meedia ja mõjutamine” uue grupi kandideerimisvooru!

Eesti Väitlusseltsi poolt oktoobris ja novembris läbiviidav koolitusprogramm on suunatud gümnaasiumi eesti keele kohustusliku kursuse "Meedia ja mõjutamine" õpetajatele. Koolitus põhineb 2022. aasta ajakohastatud õppekaval ja selles sätestatud õpiväljunditel. Kursuse kesksed teemad on meediapädevus ja kriitiline infotarbimine.

______________________________________________________________________________

Koolituse läbinud õpetaja:

  • saab kaasaegseid teadmisi meediapädevuse valdkonnast (meediamaastik, infoühiskond, faktikontrollimine, allikakriitilisus, demagoogia jpm);
  • oskab kasutada argumenteerimist meetodina oma ainetundides, et arendada õpilaste kriitilise mõtlemise ja infoanalüüsioskuseid, mis on kursuse “Meedia ja mõjutamine” kesksed pädevused;
  • tutvub uute asjakohaste materjalidega, mida tundides kasutada (Deutsche Welle meediapädevusalased tunnikavad, harjutused ja teoreetilised materjalid, VeryVerified õppeplatvorm ja meetodid);
  • saab suunised “Meedia ja mõjutamine” kursuse läbiviimiseks.
_______________________________________________________________________________

Koolitusprogramm koosneb kolmest osast:

  • Kaks kahepäevast kohtumist (23.–24. oktoobril ja 17.-18. novembril)
Ühe koolituspäeva orienteeruv pikkus on 8 akadeemilist tundi. Koolituspäevad toimuvad Tallinnas. Eesti Väitlusselts katab üritusega seonduvad transpordikulud ning tagab osalejatele majutuse ja toitlustuse koolituste vältel. Koolituspäevadel käsitletakse meediapädevusega seonduvaid teoreetilisi teemasid ning proovitakse läbi harjutusi ja meetodeid, mida õpetajad ka oma ainetundides rakendada saavad.
  • Kolm veebikohtumist
Online-kohtumiste eesmärk on arutada vahepeal tekkinud küsimusi ning süvitsi lahata meediapädevusega seotud teemasid. Veebikohtumiste kogumaht on 6 akadeemilist tundi. Kohtumiste ajad lepitakse kokku esimesel ühisel kohtumisel. Kaks kohtumist toimuvad kahe näost näkku koolituse vahel, viimane pärast teist kahepäevast koolitust.
  • Harjutustunnid
Harjutustundide eesmärk on anda õpetajatele võimalus omandatud teadmisi ja/või meetodeid oma igapäevatöös katsetada või mõelda viisidele, kuidas oleks võimalik uut infot oma ainetundidesse põimida.

Koolitusprogrammi kogumaht on 40 tundi.

_______________________________________________________________________________

Eesti Väitlusseltsil on aastatepikkune kogemus argumenteerimise, kriitilise mõtlemise ja meediapädevuse õpetamisel nii õpetajatele kui ka õpilastele. Koolituse sisu on kokku pandud koos kogenud õpetajate ja meediapädevusekspertidega.

Lisaks EVSi enda materjalidele kasutatakse koolitusprogrammis koostööpartnerite, sealhulgas Deutsche Welle loodud sisu.

Koolitaja Age Toomla on argumenteerimisega seotud 2004. aastast, kui alustas põhikoolis väitlemisega, esindades Eestit näiteks K. Popperi väitlusformaadi maailmameistrivõistlustel. Lisaks väitlemisele juhtis ta väitlusklubisid ja treenis väitlusvõistkondi, korraldas väitlusturniire ja oli väitluskohtunikuks erinevatel turniiridel. Koolitamisega alustas Age argumenteerimisoskuste teemadel, kuid on ka õpetanud keskkoolis politoloogia valikainet ja juhendanud Tartu Ülikoolis seminare. Age tegeleb ka täiskasvanukoolitusega ettevõttes SpeakSmart.

Koolitusprogrammi läbiviimist toetab Deutsche Welle. Esimene registreerimine lõppeb 6. oktoobril. Kohtade arv on piiratud! Piirarvu täitumisel valime osalejad registreerimisvormi vastuste põhjal. Koolitus on õpetajatele tasuta.

Küsimustega saab pöörduda aadressile riin@argument.ee.